Kolportaż ulotek w całej Polsce

Więcej niż roznoszenie ulotek

Kolportaż ulotek z Brocool to perspektywa dotarcia do ponad 13.000.000 gospodarstw domowych w całej Polsce. Kampanie dystrybucyjne w zasięgu 930 miast i ponad 80% aglomeracji wiejskich w kraju. Kolportuj ulotki w sposób dostosowany do potrzeb Twojej kampanii i docieraj wyłącznie do pożądanych odbiorców. Brocool gwarantuje kompleksową obsługę w zakresie realizacji, planowania i analizy przeprowadzanych działań.

Roznoszenie ulotek z Brocool to przede wszystkim planowanie kampanii od podstaw. Dbamy o to, aby doradzać naszym klientom w doborze najskuteczniejszej formy kolportażu – tak, aby współczynnik konwersji był jak największy (stosunek ilości dystrybuowanych materiałów do liczby zamówień). Wystarczy, że wskażesz cel kampanii i opiszesz grupę docelową, do której chcesz dotrzeć, np.: wiek odbiorców, zainteresowania, zamożność, rodzaj wykonywanej pracy, czy nawet marka lub rodzaj pojazdu, jakim porusza się Twój potencjalny klient. Zaproponujemy  sposób doręczenia ulotki, który pozwoli dotrzeć wyłącznie do właściwych odbiorców i przygotujemy dedykowany plan kampanii.

Dobierz rodzaj kolportażu wedle własnych potrzeb

Dopasuj formę reklamy do Twojej kampanii

Ulotki kolportujemy bezpośrednio do skrzynek pocztowych bloków lub domów. W zależności od rodzaju kampanii, oferujemy klientom możliwość selekcjonowania adresów doręczenia – np.: kolportaż z dotarciem wyłącznie do nowego budownictwa, kolportaż targetowany wyłącznie do domów jednorodzinnych i wiele innych opcji. Nie pozostawiamy materiałów w koszach na ulotki oraz na skrzynkach (wyłącznie w skrzynkach). Nie kolportujemy materiałów „w pakietach” z innymi materiałami, chyba, że jest to działanie zlecone przez klienta. Proponowana przez nas forma raportowania, to raport pisemny zawierający dokładny spis adresów objętych kolportażem (ulice i dokładne numery bloków / klatek) oraz dokumentacja zdjęciowa z akcji.

Ulotki pozostawiamy bezpośrednio za wycieraczką samochodu. Opcjonalną możliwością jest pozostawienie materiału za klamką auta, co zwiększa prawdopodobieństwo, iż ulotka zostanie zauważona (jest to jednak bardziej inwazyjna metoda). W ramach usługi, oferujemy możliwość selekcji pojazdów, np:. ze względu na markę auta, wiek, typ nadwozia i wiele innych czynników). Dystrybucja może odbywać się w miejscach i godzinach wyznaczonych przez klienta. Kolportaż za wycieraczki to forma najczęściej wybierana przez firmy świadczące usługi z zakresu sprzedaży, serwisu lub kosmetyki aut. Często wykorzystywana także przy reklamowaniu okolicznych obiektów komercyjnych (np. nowo otwartych parkingów) lub przez firmy pragnące najzwyczajniej zareklamować się wśród kierowców (np. ubezpieczyciele). W przypadku dystrybucji z dotarciem do kierowców, zalecamy stosowanie wyłącznie laminowanych materiałów (lub z pokryciem UV), odpornych na warunki pogodowe. W przypadku zainteresowania dystrybucją na terenach prywatnych, zadbamy o niezbędne zezwolenia. Usługa zawiera sporządzenie raportów zdjęciowych z akcji.

Ulotki doręczamy bezpośrednio do pracowników wskazanych podmiotów lub lokujemy je w sposób umożliwiający ich pobieranie przez osoby odwiedzające firmę czy instytucję, np. poprzez pozostawienie ich w specjalistycznym stojaku na ulotki czy pozostawienie pakietu materiałów przy recepcji lub w innym widocznym miejscu. W przypadku doręczania do rąk własnych, najpopularniejszą formą raportowania jest potwierdzenie doręczenia w postaci pieczątki lub podpisu. W przypadku dystrybucji pakietów, najczęściej stosowaną metodą jest dokumentacja zdjęciowa ukazująca materiały w punkcie. Dystrybucja może odbywać się jednorazowo lub cyklicznie. Dzięki rozwiniętemu systemowi partnerskiemu, Brocool umożliwia dotarcie do ponad 20.000 placówek na terenie całego kraju.

Ulotki wręczamy przechodniom bezpośrednio do ręki. Naszym klientom oferujemy możliwość selekcjonowania odbiorców – np. ze względu na wiek, płeć i inne czynniki. Pierwszym etapem planowania kampanii jest określenie grupy docelowej, a następnie dobór dostosowanych do niej miejsc kolportażu. Akcje rozdawnicze realizujemy w miejscach dowolnie wyznaczonych przez klienta. W ramach przygotowania kampanii, zapewniamy profesjonalne doradztwo w doborze punktów dystrybucji. Najczęściej wybierane punkty kolportażu to między innymi: ruchliwe skrzyżowania, okolice dworców, galerie handlowe, sieci znanych marketów, uczelnie i szkoły czy okolice business park’ów, a także inne, nietypowe miejsca skierowane do wąskich grup docelowych, czego przykładem jest realizacja akcji rozdawniczych na eventach, targach czy w miejscach, w których przebywają potencjalni klienci (np. kampanie w okolicach sklepów budowlanych w dotarciu do pracowników budowlanych). W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno rozdawanie ulotek, gazet oraz gadżetów reklamowych, jak i próbek produktów i innych materiałów. Kampanie realizujemy zarówno w formie indoor jak i outdoor.

Ulotki pozostawiane są w widocznych punktach wewnątrz placówki restauracji, baru czy pubu. Ta forma reklamy najczęściej łączona jest z plakatowaniem. W odniesieniu do formy raportowania, najczęściej jest to dokumentacja zdjęciowa lub potwierdzenie doręczenia z podpisem lub pieczątką pracowników lokalu. Dzięki rozbudowanej sieci punktów partnerskich, Brocool umożliwia dotarcie do ponad 17.000 placówek o charakterze gastronomiczno-rozrywkowym na terenie całej Polski.

Ulotki pozostawiamy w punktach poprzez ulokowanie ich w widocznym miejscu, zaraz obok kasy sprzedaży biletów lub wręczamy je bezpośrednio do rąk przechodniów. W zależności od rodzaju kampanii, oferujemy różne formy raportowania przebiegu akcji. Najczęściej wybieraną formą raportowania jest dokumentacja zdjęciowa z akcji.

Ulotki pozostawiamy w specjalistycznych stojakach na materiały reklamowe lub w innych miejscach widocznych dla odwiedzających (np. przy kasie, recepcji lub w poczekalniach, a nawet w gabinetach). Na życzenie klientów, przeprowadzamy także inne formy dystrybucji – np. wręczanie materiałów do rąk przechodniów na terenie obiektów lub w ich bliskich okolicach (ze względu na pewne regulacje, nie każda kampania jest możliwa do zrealizowania wewnątrz placówki). Opcjonalną formą reklamy jest także plakatowanie wewnątrz obiektów. Najpopularniejszą formą raportowania reklamy w placówkach medycznych jest dokumentacja zdjęciowa z kampanii.

Ta forma kolportażu kierowana jest głównie do turystów. W ramach stałej współpracy z wieloma obiektami akomodacyjnymi, Brocool umożliwia pozostawianie materiałów reklamowych przy recepcjach lub w innych miejscach dostępnych dla gości obiektu, a nawet bezpośrednio w pokojach gości (materiały pozostawiane przez serwis sprzątający). Kolejnymi, proponowanymi formami są: pozostawianie materiałów w punktach informacji turystycznej i innych placówkach udzielających wskazówek turystom oraz kolportaż na terenie portów lotniczych, na terenie których oferujemy wiele metod dystrybucji, począwszy od pozostawiania materiałów reklamowych w specjalistycznych stojakach, aż po wręczanie ich przechodniom, czy ekspozycję plakatów. W dotarciu do turystów, współpracujemy także z wieloma innymi punktami usługowymi, takimi jak np. kantory czy wypożyczalnie pojazdów. Ze względu na wysokie wymagania obiektów i zaostrzone regulaminy, każda kampania wymaga przejścia przez proces weryfikacji, który nie w każdym przypadku może zakończyć się akceptacją.

Ulotki doręczane do sklepów, punktów usługowych lub galerii handlowych są zazwyczaj pozostawiane w specjalistycznych stojakach na ulotki, obok kas lub w innych miejscach widocznych dla odwiedzających. Opcjonalną formą reklamy wewnątrz punktów jest m.in. plakatowanie, potykacze lub dystrybucja materiałów reklamowych z pomocą hostess lub promotorów wręczających materiały na terenie obiektu. Klientom korzystającym z tej formy reklamy, oferujemy możliwość selekcji punktów dystrybucji ze względu na cel kampanii. Miejsca docelowe dobieramy na podstawie wskazanej grupy docelowej – np. w dotarciu do osób starszych, materiały pozostawiamy w sklepach spożywczych, u optyków lub w innych punktach usługowych, których usługi kierowane są do wskazanego targetu.

Kolportaż w placówkach oświatowych to reklama między innymi w uczelniach, akademikach, szkołach, przedszkolach a nawet żłobkach i innych – także prywatnych – ośrodkach kształcących. Najpopularniejszą formą dystrybucji jest w tym przypadku pozostawianie materiałów reklamowych w widocznych miejscach wewnątrz budynku, np. z zastosowaniem specjalnych stojaków na ulotki, czy poprzez pozostawienie materiałów w innych, widocznych miejscach. W zależności od rodzaju kampanii, oferujemy różne rozwiązania – kampanie dzielimy między innymi na te skierowane do uczniów, jak i do ich opiekunów prawnych. Jako opcjonalne formy reklamy w odniesieniu do wskazanej grupy docelowej, proponujemy także plakatowanie oraz rozdawanie ulotek bezpośrednio do rąk odbiorców.

Oprócz tradycyjnego kolportażu, oferujemy także dedykowane kampanie plakatowania i możliwość wynajmu nośników reklamowych. Brocool zapewnia wiele rozwiązań zarówno w zakresie reklamy outdoor, jak i indoor. Punkty ulokowania plakatów są uzależnione od celu kampanii. Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru miejsc ekspozycji, rodzaju stosowanych nośników, a nawet rozmiarów plakatów, czy innych czynników mogących wpłynąć na osiągane efekty, czy zniwelowanie kosztu kampanii. Nasi klienci często wzbogacają kampanię kolportażu o tę formę reklamy. Szczegóły na temat plakatowania i jego dostępnych formach znajdziesz w zakładce: Plakatowanie.

Przejrzyste warunki współpracy

Dowiedz się, jak to działa!

Zaplanuj kolportaż

Nasi specjaliści doradzą Ci w wyborze najskuteczniejszej formy dystrybucji tak, aby dotrzeć wyłącznie do wskazanego przez Ciebie segmentu odbiorców. Dla zmaksymalizowania efektu, przygotujemy dedykowany plan dystrybucji, a także zasugerujemy właściwy termin i obszar kolportażu.

Wydrukuj ulotki

Po zaplanowaniu akcji, zajmiemy się wydrukiem Twoich materiałów reklamowych. W odniesieniu do rodzaju grupy docelowej, jak i planowanego budżetu kampanii, doradzimy, jaki materiał wybrać. W naszej ofercie posiadamy ponad 900 różnych konfiguracji druku ulotek, broszur, katalogów i plakatów.

Otrzymuj raporty

Brocool daje Ci możliwość stałej weryfikacji rejonu objętego kolportażem. Otrzymuj dokładne raporty z dystrybucji oraz dokumentację zdjęciową potwierdzającą wykonanie usługi. Skorzystaj z pomocy osobistego koordynatora i uzyskuj informacje na temat przebiegu akcji reklamowej podczas jej trwania.

Dowiedz się więcej na temat kolportażu w Twoim mieście

Kliknij właściwe województwo, a następnie miasto i sprawdź, jakie usługi oferujemy na terenie Twojej miejscowości

Współpracujemy z najlepszymi

Znamy się na skutecznej reklamie

Helios
LUFTHANSA
Pol-motors
Hyundai
Apteka Gemini
Politechnika Gdańska
Totalizator Sportowy
Duda-Cars
Żabka
Roleski
PGE
BMW
Decathlon
PKO BANK POLSKI
UBER
AMREST
PURE JATOMI FITNESS
Nowa Era
MUZEUM WARSZAWY
MANPOWER GROUP

Sprawdź naszych pozostałych klientów w zakładce: Klienci

Złóż zamówienie i uzyskaj wycenę

Powierz kampanię profesjonalistom

Zaznacz formy kolportażu, które Cię interesują oraz zawrzyj dodatkowe wytyczne (opcjonalnie), a nasi specjaliści przygotują propozycję kampanii reklamowej i prześlą ją pod wskazany adres mailowy. Opcjonalnie, możesz także pozostawić swój numer telefonu bez przesyłania dodatkowych informacji, a nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie w celu omówienia szczegółów dystrybucji. Jeśli szukasz tradycyjnej formy kontaktu, przejdź do zakładki: kontakt


Preferowana forma kolportażu
skrzynki pocztowe domówskrzynki pocztowe blokówza potwierdzeniem odbiorudo rąk przechodniówza wycieraczki autdo biurowców / firm
.
w szkołachw uczelniach i akademikachw przedszkolach / żłobkachw urzędach / instytucjachw hotelach i apartamentachna lotniskach / dworcach
.
w sklepachw barach i restauracjachw centrach handlowychw placówkach usługowychw aptekach, przychodniachw gabinetach medycznych

Jeśli chcesz skorzystać z tradycyjnej formy kontaktu, zadzwoń pod nr 881-200-201 lub napisz do nas na: kontakt@brocool.eu.

Aktualności z zakresu kolportażu

Bądź na bieżąco z nowymi usługami i promocjami

admin14 Sie, 2017

Tanie roznoszenie ulotek – czy to możliwe?

„Tanio” to pojęcie względne. Wiele firm ceni sobie niskie wydatki, jednak czy aby na

Czytaj więcej
admin14 Sie, 2017

Kolportaż ulotek na pomorzu – Docieraj do wszystkich

Kolportaż ulotek na pomorzu to oferta skierowania do firm pragnących wypromować się wśród mieszkańców

Czytaj więcej
admin13 Lip, 2017

Kolportaż ulotek w urzędach

Zależy Ci na dotarciu do ściśle określonej grupy odbiorców, tj. osób zakładających firmy, składających

Czytaj więcej
admin26 Cze, 2017

Ulotki – jaki papier wybrać?

Zastanawiasz się, jaki papier ulotkowy wybrać, aby Twój kolportaż był tani, ale jednocześnie efektowny?

Czytaj więcej

 

Field Marketing – Marketing terenowy, czyli rozdawanie ulotek i sampling produktów

Realizuj kampanie kolportażowe z użyciem field marketingu – przetestuj ofertę wręczania ulotek przechodniom i samplingu. Sprawdź ofertę: Rozdawanie ulotek przechodniom i docieraj do klientów dystrybuując materiały reklamowe wprost do rąk odbiorców. Kolportuj materiały w kilku miastach jednocześnie, lub zleć dystrybucję lokalnie. Brocool przeprowadzi Twoją kampanię w dowolnie wskazanej miejscowości, z zastosowaniem dowolnego materiału reklamowego – od ulotek, po gazety i katalogi, a nawet gadżety reklamowe i próbki produktów – sampling (sprawdź: dystrybucja próbek). Akcje rozdawnicze realizujemy z pomocą stałych kolporterów – dla potrzeb akcji promocyjnych angażujemy także hostessy i hostów. Marketing terenowy to także organizacja akcji promocyjnych takich wewnątrz budynków – np.: w galeriach handlowych. Najpopularniejszymi formami promocji w centrach handlowych są degustacje produktów, lub polecanie produktów klientom dokonującym zakupu.

Dotarcie do turystów w dużych miastach i kurortach – reklama w hotelach i reklamy OUTDOOR

Zależy Ci na dotarciu do turystów? Wiemy, jak skutecznie poinformować podróżnych o Twoich produktach lub usługach. Sprawdź ofertę: kolportaż w kurortach i przeprowadzaj dystrybucję w miejscach, gdzie podróżujących jest najwięcej. W odniesieniu do dużych miast, realizujemy kampanie kolportażu w hotelach, motelach, punktach informacji turystycznej i wielu innych miejscach, które umożliwią turystom zapoznanie się z treścią przekazu reklamowego.

Kolportaż materiałów o wysokiej gramaturze – gazety, katalogi i nie tylko

Z Brocool możliwy jest zarówno kolportaż tradycyjnych ulotek, jak i materiałów charakteryzujących się wysoką gramaturą. Organizujemy wysokonakładowy i niskonakładowy kolportaż gazetek reklamowych i katalogów na terenie całej Polski. Dystrybuujemy niestandardowe materiały reklamowe o każdej gramaturze. Powierzchnie magazynowe i rozbudowane zaplecze logistyczne umożliwiają nam kolportaż gazet i katalogów reklamowych w nakładach przekraczających nawet 1.000.000 egzemplarzy.

Kolportaż listów / korespondencji adresowanej

W ofercie Brocool znajduje się także kolportaż druków adresowanych, czyli kolportaż listów i korespondencji. Dystrybucja opiewa na doręczeniu materiału pod wskazany adres: do skrzynki pocztowej lub do rąk adresata za potwierdzeniem odbioru. Roznoszenie listów odbywać się może na podstawie bazy przedstawionej przez klienta, lub sporządzonej na życzenie przez specjalistów Brocool.

Dowolna forma kolportażu – ulotki, gazety, listy i inne materiały promocyjne

Realizuj kampanię kolportażu w dowolnej formie – sprawdź ofertę ogólną: kolportaż materiałów reklamowych. Dostarczaj ulotki, gazety i inne materiały promocyjne pod wskazane adresy mieszkań i firm, lub docieraj do odbiorców bezpośrednio wręczając im materiały do ręki. Jeśli interesuje Cię dystrybucja adresowa i potwierdzenie doręczenia – zapewnimy listę pieczątek, lub podpisów potwierdzających doręczanie korespondencji, listów lub reklam.

Kompleksowy druk materiałów reklamowych

Brocool zapewnia zarówno kolportaż, jak i druk. Zniweluj koszty kampanii zamawiając usługę dystrybucji w pakiecie z drukiem ulotek. Oferta obejmuje druk ulotek, plakatów, wizytówek, gazetek reklamowych i katalogów oraz wielu innych materiałów reklamowych.

Rzetelny kolporter ulotek

Brocool to kolporter ulotek gwarantujący dokładne raporty pisemne z akcji dystrybucyjnych. Zlecając kolportaż, zyskujesz gwarancję rzetelności. Nasi pracownicy z chęcią przedstawią Ci przykładowe raporty przed zleceniem kampanii. Kolportując ulotki z Brocool, możesz mieć pewność, że Twoje materiały trafiają pod właściwy adres.

Roznoszenie ulotek z Brocool, czyli profesjonalny kolportaż reklam w dowolnie wybranej formie. Wystarczy, że wybierzesz sposób realizacji, który Cię interesuje – my zajmiemy się resztą. Naszym klientom oferujemy dystrybucję ulotek do skrzynek pocztowych, rozdawanie ulotek do rąk przechodniów, za wycieraczki pojazdów, doręczanie do firm / instytucji / szkół / uczelni, a nawet doręczanie korespondencji za potwierdzeniem odbioru. Realizujemy także dystrybucje niestandardowe – jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania.

Zaplanuj dystrybucję i zwiększ skuteczność kolportażu. Dobierz formę kolportażu tak, aby Twoja ulotka trafiała pod właściwy adres. Zapytaj o radę ekspertów – doradzimy Ci, która metoda dystrybucji może okazać się najskuteczniejsza w dotarciu do Twojego klienta. Częstym rozwiązaniem jest łączenie wielu form dystrybucji tak, aby przekaz był jeszcze silniejszy. Docierając do klienta wielokrotnie, utrwalamy przekaz do maksimum.

Roznoś ulotki z nami i odnoś efekty

Łącz formy realizacji właściwie i odnoś efekty. Przykładowym rozwiązaniem w zakresie użycia kilku form kolportażu, jest połączenie kolportażu pod wskazany adres, z bezpośrednią formą dystrybucji – np.: dystrybucja ulotek do skrzynek pocztowych i rozdawanie ulotek do rąk przechodniów. Pierwsza forma pozwoli na dotarcie pod adres zamieszkania odbiorcy – tutaj stwarza się perspektywa utworzenia materiału reklamowego złożonego z szerszej oferty – zakładamy przecież, że odbiorca będzie miał czas na zapoznanie się z treścią materiału. Jedynym aspektem decydującym o tym, czy zapozna się przekazem, jest jego atrakcyjność. Stąd warto zainteresować odbiorcę przed przedstawieniem rozbudowanej oferty. Wielu naszych klientów, stosuje w pierwszej kolejności kampanie zwiększające świadomość marki. W tym celu, często stosuje się rozdawanie ulotek przechodniom. Załóżmy, iż Twój klient, udając się do pracy, otrzyma ulotkę z Twoim logiem i skróconą ofertą. Kolporter wręczając materiał, wypowie także hasło reklamowe, które nakreśla ramy działania Twojej firmy i tworzy jej pozytywną wizję. Gdy ten sam odbiorca otrzyma materiał do skrzynki pocztowej wracając do miejsca zamieszkania – świadomość Twojej marki będzie już znacznie większa, niż przy pierwszym kontakcie. Takie rozwiązania powodują, iż współczynnik konwersji znacznie się zwiększa. Łączoną formą kolportażu określa się także dystrybucję różnych materiałów. Załóżmy, iż korzystając z jednej formy reklamy – dystrybucji do skrzynek pocztowych – przedstawimy klientom dwa różne materiały promocyjne. W pierwszej kolejności będzie to materiał kreujący wizerunek Twojej firmy – np biuletyn informacyjny z opisem świadczonych usług. W drugiej zaś kolejności, doręczony zostanie kilkustronicowy katalog z pełną ofertą. Taka dystrybucja daje nam szansę, iż odbiorca zainteresuje się pierwszym materiałem na tyle, iż drugi pozwoli na podjęcie decyzji o zakupie, realizując tym samym główne założenie kampanii kolportażowej, czyli zwiększenie sprzedaży.

Form realizacji jest wiele. Zadecyduj, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia, i wybierz, który materiał będzie właściwy w dotarciu do klienta. W skład kolportowanych materiałów wchodzą między innymi:

  • Ulotki
  • Biuletyny informacyjne
  • Gazety / Katalogi
  • Gadżety reklamowe
  • Próbki produktów

Realizacja kolportażu nawet w ciągu 24 godzin

Stali kolporterzy umożliwiają nam ekspresową realizację dystrybucji w każdym mieście. Roznoszenie ulotek nigdy nie było tak proste! Wystarczy, że wybierzesz miasto, w którym chcesz wykonać kampanię. Ulotki możesz dostarczyć do naszego centrum dystrybucyjnego, lub zlecić nam odbiór materiałów z Twojej placówki. Jeśli zależy Ci na czasie, nasi specjaliści zapewnią wysoki priorytet realizowanej dystrybucji, przyspieszając przy tym nie tylko realizację dystrybucji, ale też raporty z roznoszenia Twoich ulotek.

Akcje dystrybucyjne organizowane przez Brocool to możliwość kolportowania ulotek w całym kraju. Zaplanuj dystrybucję i realizuj kolportaż ulotek w sposób, który zwiększy Twoje efekty. Zapytaj o radę ekspertów i osiągaj efekty z dystrybucji.

Zapytaj o radę profesjonalistów

kontakt@brocool.eu